Consilier Juridic -Acordare Credite Bucuresti Sector 3- Sediu Central

Noi suntem Easy Credit si ne dorim sa faci parte din echipa noastra!

Suntem in cautare de colegi noi, determinare si dorinta de dezvoltare.
Asadar, daca ai studiile superioare finalizate si ai experienta in sectorul financiar-bancar, executare silita atunci aplica chiar acum si hai sa facem cunostinta!
Asteptam CV-ul!

Candidatul Ideal

  • Absolvent si licentiat al Facultatii de Drept;
  • Experienta profesionala in pozitia de Consilier Juridic;
  • Cunoasterea legislatiei specifice aplicabile unei institutii financiare nebancare si a dispozitiilor legale privind: contractele speciale, societatile pe actiuni, protectia consumatorilor, procedura de executare silita etc;
  • Cunostinte de operare PC, in special Microsoft Office;
  • Capacitate de atentie concentrata si distributive, atentie / interes pentru detalii, rigurozitate, acuratete; abilitatea de a analiza informatii, abilitati de comunicare, abilitati de organizare si planificare; atitudine proactiva; diplomatie si tinuta corespunzatoare
  • Persoana punctuala, pozitiva, flexibila, muncitoare, serioasa.

Descrierea jobului

Principalele activităţi şi responsabilităţi:
– verificarea documentatiei de credit;
– analiza juridica a dosarelor de credit;
– completarea rezolutiilor juridice pentru toate dosarele de credit aflate in lucru;
– centralizarea situatiilor zilnice, periodice, lunare;
– oferirea de suport juridic colegilor din agentiile din subordine;
– redactarea actelor necesare desfasurarii activitatii.

Post disponibil: Consilier Juridic -Acordare Credite Bucuresti Sector 3 - Sediu Central
Tip: Full Time
Oras: Bucuresti

Aplica pentru aceasta pozitie

Format acceptat: .pdf, .doc, .docx